17.08.2012

BABAOĞLU KOLEJİ, YERLEŞTİRMENİN DE 1. Sİ

      

2012 SBS 1. yerleştirme sonuçları açıklandı. 24 Ağustos 2012 tarihinde açıklanması gereken yerleştirme sonuçları bir hafta önceden açıklandı. SBS sonuçlarının açıklanmasıyla ilimizin en yüksek ortalamasını yaparak SBS’nin 1. si olan okulumuz,  her öğrencinin hayali olan Fen ve Anadolu Liselerine öğrencilerini yerleştirerek, hem bireysel hem de kitlesel başarısını pekiştirdi.

 

Yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürümüz Mustafa Ün:” SBS’ de 12 yıldır il birinciliğini kimseye vermeyen okulumuz, 2012 SBS’ de de  Karaman’ın en yüksek ortalamalarını yaparak 12 yıldır olduğu gibi il 1. si olmuş, 436.123  puan ortalamasıyla, kendi rekorlarını kırarak, Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer alarak marka haline gelmiş, Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu,  SBS’ nin değişmez adresi olmuş, Karaman ve Türkiye’de zirvedeki yerini sağlamlaştırmıştır.

 

    TÜM ÖĞRENCİLER, FEN VE ANADOLU LİSELERİNE YERLEŞTİ…

 

 Yerleştirme sonuçlarına göre,   öğrencilerimizi yine Türkiye’nin ve Karaman’ın en kaliteli okullarına gönderme başarısını elde ettik. Öğrencilerimizi, ilimizdeki ve diğer illerdeki fen liselerine, Sosyal Bilimler Lisesi’ne, Anadolu Öğretmen Lisesi’ne, Anadolu Liselerine ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne, göndererek, % 100 yerleştirme oranıyla da ilimizde bir rekora daha imza attık. Öğrencilerimizin tamamının fen, öğretmen ve Anadolu Liseleri’ne yerleşmesi büyük bir başarıdır. Yerleştirme sonuçlarının öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olması dileğiyle, mezun ettiğimiz tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar temenni eder, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

01.08.2012

BÜYÜMEYE KARAR VERDİK

 

3 yıldır Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasında yer alan, 4 yıldır kitlesel başarıda Karaman’ın tartışılmaz en iyi okulu olan kurumumuza gösterdiğiniz yoğun ilgi sonucunda yaklaşık 4 aydır kontenjanlarımız dolmuş ve halkımızın taleplerine karşılık verememiştik.

 

1.      SINIFLARA 3. ŞUBE

Nisan ayının sonlarında ilkokul 1. sınıflarımız için kura çekimi yapılıp, 1- A  ve 1-B şubeleri oluşmuştu. Ayrıca yedek pozisyonunda olan yaklaşık 30 öğrencimiz 1-C şubesi için ön kayıt yaptırmıştı. Bu gelişmeler üzerine yönetim kurulumuz yedek pozisyondaki öğrencilerimizi mağdur etmemek adına 1. sınıflara 3. şube açılması yönünde karar almıştır.  Ön kayıt yaptıran öğrenci velilerimizin en kısa zamanda hafta içi ve cumartesi günleri 08:00 – 17:00 saatleri arasında kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir.

 

2013/2014 ‘DE YENİ BİNA

Karamanda eğitime yatırım yapmak ve diğer eğitim gönüllülerine de örnek olması amacıyla Sayın Yılmaz Babaoğlu tarafından 12 yıl önce açılan kurumumuz, geleceğe yönelik hedeflerini büyüttü. Babaoğlu kültüründen daha fazla bireyi faydalandırmak amacıyla bir süredir BİFA A.Ş. ile yürütülen çalışmalar sonuçlandı. 2013-2014 Eğitim öğretim yılında mevcut binamızın yanında yeni bir bina ile faaliyetlerine devam edecek olan okulumuz öğrenci kapasitesini de ikiye katlamış olacak. Böylece ‘4+4+4’ eğitim sisteminin fiziksel standartlarını da yakalamış olacağız.

Büyümemize katkı sağlayan başta Bifa A.Ş. onursal başkanı Sayın Yılmaz Babaoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necati Babaoğlu ve Bifa A.Ş. olmak üzere, beraber büyüdüğümüz tüm öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve halkımıza teşekkür ederiz.

 

 

12.07.2012

SBS’DE KARAMAN 1. Sİ BABAOĞLU KOLEJİ

9 Haziran 2012 tarihinde yapılan 8. sınıf  SBS sonuçları açıklandı.

KARAMAN’IN EN YÜKSEK OKUL ORTALAMASI: 436,123

Üç yıl üst üste Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına girerek, ülkemizde sayılı okullar arasında yer alan okulumuz, Karaman’ın en yüksek okul ortalamasını yaparak SBS sonuçlarına göre ilimizde yine zirvedeki yerini aldı. 2011 SBS’de de 3 Türkiye birincisi çıkarmış ve 442 puan ortalaması ile ilimizi Türkiye’nin en üstünde temsil etmişti. Şimdi ise,  4 kez üst üste Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına girebilmenin hesaplarını yapıyor.

450 puan üzerinde 26 öğrenci, İlk 100’de 12 öğrenci…

Geride bıraktığımız 11 yılda tüm rekorları kıran okulumuz,  büyük başarısını devam ettirdi. SBS sonuçlarına göre okulumuzun 8. sınıf öğrencileri, 436,123 puan ortalaması ile ulaşılması güç bir başarıya daha imza attı. Karaman’ın en yüksek puan ortalaması yine okulumuza ait oldu. Tavan puanın 500 olduğu sınavda 26 öğrenci 450 puanın üzerinde,  43 öğrenci ise 400 puanın üzerinde puan aldı. İlimizden yaklaşık 4000 öğrencinin girdiği sınavda okulumuzdan 12 öğrenci ilk 100’de yer aldı. 

SİSTEM DEĞİŞİYOR, ALIŞKANLIK DEĞİŞMİYOR.

Sınav sonuçları ile ilgili bilgi veren Okul Müdürümüz Mustafa ÜN: “Geride bıraktığımız 11 yılda eğitim ve sınav sistemi birçok değişikliğe uğradı. Fakat okulumuz her sisteme bir adım önde başladı. Her yıl yapılan sınavların ardından ortaya çıkan tablo, okulumuz ve ilimiz adına bir gurur tablosu olarak akıllarda kaldı. Türkiye’deki yaklaşık 38.000 ilköğretim okulu arasında geçen bu yarışta, eşine az rastlanan bu tarihi başarılarımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Her eğitim kurumuna bu tür başarılar kısmet olsun diyorum. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri 3 yıl boyunca çok emek harcayarak bu gurur tablosunu oluşturdular. 11 yıldır süregelen bir alışkanlığın devamını getirdiler. Bireysel değil kitlesel başarıyı ön planda tutarak çalıştık ve karşılığını da aldık. 436,123 puan ortalaması, Karaman’da ilk 100’de 12 öğrencimizin bulunması, 450 puanın üzerinde 26 öğrenci, 400 puanın üzerinde 43 öğrencimizin olması, il ve Türkiye çapında zirvede yer almamız tarif edilmez bir mutluluktur.

KARAMAN’DA İLK 3 OKUL…

436,123 puan ortalaması ile il 1. si olan okulumuzu,

432,415 ve 421,845 puan ortalaması ile diğer okullar takip etti.

100 sorunu sorulduğu sınavda Türkiye net ortalaması: 36,06 net iken

Bu rakam Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nda        : 74,32 net tir.

 12. gurur yılımızda bu sevinci yaşamamıza katkıda bulunan, Bifa A.Ş. Onursal Başkanı Sayın Yılmaz Babaoğlu’na, Bifa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necati Babaoğlu’ na, Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilmi Erdoğdu’ ya, öğretmen arkadaşlarıma, bize destek olan velilerimize, okul aile birliğimize,  dershaneye giden öğrencilerimizin dershane öğretmenleri ve yöneticilerine, yılmadan çalışıp bize büyük sevinç yaşatan 55 öğrencimize teşekkür ederim.” dedi.

1. Yerleştirme için tercihlerin alınması, 1-8 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacak. Yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2012 tarihinde açıklanacak.

06.07.2012

OKULUMUZDA Görev Değİşİklİğİ

 

Kurumumuzun kuruluşundan bugüne kadar okul müdürlüğü görevini büyük bir özveri ve başarı ile yürüten Sayın Hilmi Erdoğdu görevi öğretmenlerimizden Mustafa Ün’e devretti. Okulumuzun başarıları ile Karaman’ın gurur kaynağı olmasında; kurumsallaşıp, köklü, güçlü ve dinamik bir kurum haline gelmesinde büyük emeği olan Hilmi Erdoğdu kurucu temsilciliği görevine getirildi. Sayın Hilmi Erdoğdu ve Mustafa Ün’e yeni görevlerinde başarılar diler, bu görev değişikliğinin tüm Karaman halkı başta olmak üzere; öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dileriz.

08.06.2012

BERABER BÜYÜDÜK BİZ BU OKULDA

Son ders zilimizin çalmasıyla birlikte karne dağıtım töreninde duygu dolu anlar yaşandı.  “Özel Babaoğlu Ailesi” gerçek ve samimi duygularını bir kez daha yansıttı. Okulumuzu evi gibi gören, öğretmenlerimizi de anne-babaları gibi seven öğrencilerimize ayrılık zor geldi. Ortaokula geçen 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz, sınıf öğretmenlerinden ayrılmanın üzüntüsünü; 8. Sınıf öğrencilerimiz ise yuvalarından ayrılmanın üzüntüsünü yaşadılar.

Sevgili yavrularımız! Size bu üzüntüyü yaşattığımız için çok özür diliyoruz. Ne mutlu Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’na ki sizlerin saf ve temiz kalplerine okul-öğretmen sevgisini yerleştirmiş. Okulunuza ve öğretmenlerinize olan sevginiz bize güç veriyor. Üç ay sürecek tatilinizin mutlu geçmesi dileğiyle, SİZİ ÇOK SEVİYORUZ…

                  Tüm Öğretmenleriniz…

03.06.2012

BABAOĞLU HATIRASI…

OKULUMUZ  12. MEZUNLARINI UĞURLADI… 

 

Okulumuz “ Mezuniyet Gecesi” nin 12.sini düzenledi.  Öğretmenevi Otağ Tesislerinde yapılan programa Bifa A.Ş. Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu,  öğrenci velileri, öğrenciler ve  davetliler katıldı.

 

Program, yemek ikramının ardından, 8. sınıf öğrencilerinin diploma töreniyle devam etti. Protokol üyeleri ve öğretmenlerinin elinden diplomalarını alan öğrenciler, Babaoğlu Koleji’nin 12. mezunları oldular.

Gecede açış konuşmasıyla  davetlilere seslenen okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu:”  5 Eylül 2000 tarihinde başlayan eğitim maratonumuz, bugün 12 yılını tamamlamıştır. 12. Mezuniyet  gecemizde, başarılarımızı kat kat artırmanın vermiş olduğu gurur ve öğrencilerimizi bir üst eğitime hazır etmenin sevinciyle karşınızdayız.

Özel Babaoğlu ailesi olarak bugün,  8. sınıftan mezun olan 55 öğrencimizin mutlu, aynı zamanda hüzünlü gecesinde sizlerle bir araya geldik. Mezun olan öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak, ne kadar gurur duysanız  azdır. Zira, bu yavrularımız hem davranışlarıyla hem de akademik başarılarıyla okulumuzun, Türkiye’nin en iyi okulları arasına  girmesini sağlamıştır. Okulumuz 2009, 2010 ve 2011 yıllarında yapılan SBS’ lere damgasını vurarak,  3 yıl üst üste hem Karaman’ın zirvesinde, hem de Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasında yerini sağlamlaştırmıştır.                                                                                          

Çocuklarımızın yetiştirilmesinde bizlere desteğini esirgemeyen BİFA Bisküvi A.Ş. Onursal  Başkanı Sayın Yılmaz Babaoğlu’na, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necati Babaoğlu’na ve BİFA ailesine, siz değerli anne babalara, okul aile birliği üyelerine, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmen arkadaşlarım ve okul çalışanlarına teşekkür ederim. ” dedi.

Hilmi Erdoğdu’ nun ardından konuşan Yılmaz Babaoğlu da öğrencilere gelecekle ilgili nasihatlerde bulunup, başarılı olabilmenin kurallarını öğrencilerine anlattı.

            Davetlilere yemek ve diğer  ikramların yapıldığı gecede, Babaoğlu Marşı eşliğinde kepler havaya atıldı. Mezuniyet gecesi, öğrenci ve öğretmenlerin eğlenceleriyle sona erdi.

 

28.05.2012

4/A SINIFI NEVŞEHİR’DE

 

Okulumuz 4/A sınıfı öğrencileri 25 Mayıs Cuma günü; sınıf öğretmenleri Mustafa Ün ve rehberlik öğretmenimiz Fatma Kasapoğlu ile birlikte Nevşehir’delerdi.

Aksaray’da yapılan açık büfe kahvaltı ile başlayan gezi Ihlara Vadisi ziyaretiyle devam etti. Öğrencilerimiz, Ihlara Vadisi’nde; Sümbüllü Kilise, Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Kokar Kilise ve Eğritaş Kiliselerini gezdiler.

 

Öğrencilerimizin bir sonraki durağı ise Güvercinlik Vadisi oldu. Burada gezi rehberinden bölgedeki yeryüzü şekillerinin oluşumu ve bölgenin tarihi hakkında bilgi alan öğrencilerimiz Uçhisar Kalesi manzarasını izleme fırsatı buldular.

Gezi, Avanos’da verilen öğle yemeği molasından sonra Kızılırmak turu ile devam etti. Öğrencilerimiz buradan Hayal Vadisi’ne gidip peri bacaları oluşumlarının en belirgin örneklerini incelediler. Daha sonra Çavuşin Kilisesi’ne giden öğrencilerimiz döneme ait insanların inanışları hakkında bilgi aldılar.

Atölyelerde çanak çömlek yapımını deneyen minikler yer altı şehirlerini gezerek bölge gezisini tamamladı. Öğrencilerimiz Ereğli’de akşam yemeğini yedikten sonra Play House’da eğlenip Karaman’a döndüler.

27.05.2012

ANKARA GEZİMİZ

 

         Biz Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenimiz İzzet SİNAT sorumluluğunda 26 Mayıs 2012 Cumartesi günü başkentimiz Ankara’ya gezi yaptık. Gezimiz; sabahın erken saatlerinde, Gölbaşı’nda, göl manzarası eşliğinde yaptığımız sabah kahvaltısı ile başladı. Burayı doğal güzelliği ve parkı ile çok beğenmiştik. Buradan ayrılmak istemiyorduk, ama hepimiz sabırsızlıkla yüce önderimizin aziz naaşının bulunduğu Anıtkabir’i de biran önce görmek ve gezmek istiyorduk.

        Sabah saat 08.30’da rehber eşliğinde Anıtkabir’i inceleme gezisine başladık. Anıtkabir, yurdumuzun dört bir tarafından gelen öğrenci grupları ile doluydu. Belli ki bütün öğrenciler ve diğer insanlar, Atalarına olan sevgi, saygı ve bağlılığı daha da güçlendirmek için buraya gelmişlerdi. Bizim de gezi amacımız buydu.

         Anıtkabir, Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılâplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı  Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarıdır. 750.000 metrekare alana sahip olan Anıtkabir’in projesi Prof. Dr. Emin Halit Onat ile Doç. Dr. Ahmet Orhan Arda’ya aittir.

         İstiklâl Kulesi ve Hürriyet Kulesi’ni gezip inceleyerek Aslanlı Yol’a yöneldik.  Aslanlı Yol;    ziyaretçileri Atatürk'ün huzuruna götürmek için yapılmış olan 262 metre uzunluğundadır. Yolun iki yanında, oturmuş vaziyette, 24 Oğuz Boyu’nu temsil eden 24 tane aslan heykeli bulunmaktadır. Heykeller çift çift sıralanmıştır. Bu da Türk milletinin birlik ve beraberliğini temsil eder. Atatürk'ün Türk ve Anadolu tarihine verdiği önem nedeniyle, Anadolu'da uygarlık kuran Hititler'in sanat üslubu ile yapılan aslan heykelleri kuvvet ve sükûneti temsil etmektedir.

         Mehmetçik Kulesi.  Müdafaa-i Hukuk Kulesi,  Tören Meydanı, Bayrak Direği, Zafer Kulesi, Barış Kulesi,  23 Nisan Kulesi,  Misak-ı Millî Kulesi,  İnkılâp Kulesi, Cumhuriyet Kulesi’ni görüp nihayet Mozole’ye ulaştık.  Şeref holünden geçerek Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi,  Sakarya Meydan Muharebesi ve Başkomutan Meydan Muharebesi konulu kabartmaları inceledik. Buradaki her şeyden çok etkilendik.

         Gezimizin ikinci durağı,  yaklaşık 150 tür balık çeşidini içeren Türkiye'nin ikinci büyük akvaryumu- nun bulunduğu ''Deniz Dünyası'' oldu. Deniz Dünyası'nda Hint Okyanusu, Kızıldeniz, Hazar Denizi ile Türkiye'nin nehir ve göllerinden toplanan 5000 binin üzerinde balık bulunduğunu öğrendik. Burayı görmek ve incelemekten büyük keyif aldık.

         Ankara Ulus’ta bulunan I.ve II. TBMM binalarını gezdik. Kurtuluş Savaşı’mızın yönetim merkezi olan I.meclisi gezerken, ülkemizin Kurtuluş Savaşı yıllarında içinde bulunduğu zor koşulları          düşünüp içimizde hep var olan Atatürk ve vatan sevgimizi pekiştirdik.           

         Anadolu arkeolojik eserlerinin, Paleolitik Çağdan başlayarak günümüze kadar, kronolojik bir sırayla sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezip inceleyerek, geçmişimizi öğrenme ve tarihe olan ilgimizi daha da artırdık.

         Gezimizin son durağı Atatürk Orman Çiftliği oldu. Atatürk  “Milli ekonominin temeli tarımdır. Bunun içindir ki tarımda kalkınmaya büyük önem vermeliyiz. Yeşili görmeyen gözler renk zevkinden mahrumdur. Burasını öyle ağaçlandırınız ki kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu fark etsin." diyerek Atatürk Orman Çiftliği'nin kurulmasında öncü olmuştur. Burayı ve buradaki “Hayvanat Bahçesi”ni zamanımızın elverdiği ölçüde gezdik.

         Bedenimizde yorgunluk, düşüncelerimizde gezip gördüğümüz yerlerin bıraktığı güzel duygularla Karaman’a döndük. Fırsatları ölçüsünde herkesin buraları gezip görmesini dileriz.

İzzet SİNAT  & 5-A Sınıf Öğretmeni ve öğrencileri

26.05.2012

 

 

MİNİKLERİMİZİN ŞENLİĞİ

 

Geleneksel olarak düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenliğinin bu yıl 8. si düzenlendi. Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu anasınıfı olarak iki gösteriyle katıldığımız şenlikte miniklerimiz izleyenleri büyüledi.

 

23.05.2012

"ÇATALLI KÖY”  SAHNELENDİ

 

Okulumuz  tiyatro kulübü, “Çatallı Köy” adlı eseri sahneledi.

Piri  Reis Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun hakkında bilgi veren okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu:” Eğitim öğretimin değişmeyen parçalarından biri olan sanat ve sanatçılık, öğrencilerimize, okulumuzda Tiyatro Kulübü çalışmaları çerçevesinde aşılanmaktadır. Yaklaşık bir yıldır, Türkçe öğretmenimiz Soner Aydoğan’ ın önderliğinde hazırlanan öğrencilerimiz, Ali Yörük’ün eseri olan Çatallı Köy adlı oyunu, Çarşamba akşamı salonu tamamen dolduran öğrenci velilerimize ve öğrencilerimize sundular. Ege Bölgesindeki bir köy yaşamını gözler önüne seren  oyunda, kan davası, evlilik, dostluk, düşmanlık, sevgi ve aile bağlılığı gibi konular işlendi.

Öğrencilerimiz oyunu yaşayarak sergilediler. İzleyicilere de aynı duyguları yaşattılar. Performansları üst düzeyde olan öğrencilerimizi, oyun bitiminde seyirciler ayakta alkışladı. Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu olarak sadece akademik başarımızla değil aynı zamanda öğrencilerimizin yetenekleriyle de övünüyoruz. Eğitici ve öğretici bir yapıt olan oyunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, salonda boş yer bırakmayıp alkışlarıyla destek olan öğrenci velilerimize ve misafirlerimize, bir sanatçı gibi performans sergileyen öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

22.05.2012

Çevre Ödülleri Verildi…

 

     Okulumuzda çeşitli etkinlikler düzenleyen Çevre Kulübümüz; öğrencilerde çevre bilinci oluşturmaya, onlarla çevre kirliliğini engellemeye devam etmektedir. Bu ayda çevre sorunlarına çözümler bulmak ve insanların çevre konusunda aktivizmini sağlamak için okul genelinde “En Temiz Sınıf” yarışması düzenledi. Bir ay boyunca belirlenen kriterler dahilinde yapılan değerlendirme sonucunda kazanan sınıflar

     1.Kademe de            4/A

     2.Kademe de            7/B olup düzenlenen bir törenle ödüllerini aldılar.    

     Bu çalışmada öğrencilere başta çevre sevgisini aşılamaya çalışan Çevre kulübü üye öğrencilerimize, her türlü doküman hazırlamamızda özveride bulunan B.T. öğretmenimiz Mehmet Güler’e ve her konuda çalışmalarımız destekleyen okul idarecilerimize teşekkür ederiz. 

                                                          Çevre Kulübü Rehber Öğretmeni

 Hatice KONUKSEVEN

20.05.2012

SATRANÇTA YİNE LİDERİZ

Okulumuz satranç takımı yine zirvede. 20 Mayıs Pazar günü,  Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Satranç turnuvasında öğrencilerimiz üstün başarı göstererek madalyaları hak ettiler.

12 YAŞ ALTI KIZLAR:

İL 1.Sİ SERRA NAZ YILDIZBAŞ 4-A SINIFINDAN

İL 2.Sİ ELİF İREM KÜLCÜ 5-A SINIFINDAN

İL 3.SÜ ELİF CEREN KOÇER 4-A SINIFINDAN

12 YAŞ ALTI ERKEKLER:

İL 2.Sİ ATABERK SARIGİL 6-A SINIFINDAN

18 YAŞ ÜSTÜ ERKEKLER:

İL 1.Sİ YUSUF DÖNMEZ SATRANÇ ÖĞRETMENİMİZ.

Derece alan öğrencilerimizi ve satranç öğretmenimiz Yusuf Dönmez’ i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

19.05.2012

YIL 1919 MAYIS`IN 19`U

 

19 Mayıs bir yandan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlan­gıcı öte yandan ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Atatürk’ün doğum yıldönümüdür.  Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu olarak Türk Gençliğine armağan edilen bu bayrama sahip çıkıyoruz. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunarak başlanan törenimize günün anlam ve önemini anlatan konuşma ile devam edildiı,  ardından Atatürk`ün Gençliğe Hitabı okundu. Öğrencilerimiz kendilerine armağan edilen bu bayramı bahçede yarışmalar yaparak kutladı.

14.05.2012

SOKAK BASKETBOLUNUN ŞAMPİYONLARI

Beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen yılsonu spor etkinlikleri arasında yer alan, sokak basketbolu turnuvası sona erdi. Yaklaşık 25 takım ve 80’e yakın öğrencimizin katıldığı turnuva sonunda rakiplerini yenerek şampiyon olan Taha Alp Işgın, Umut Karabulut, Memiş Arda Yalçın ve Nejat Güvensoy’dan oluşan takım mutlu sona ulaştı. Şampiyonluk madalyalarını, düzenlenen törenle beden eğitimi öğretmenlerimizden Nejdet Ünlütürk’ ten aldılar.

Ayrıca törende,  gurur belgesine ulaşan öğrencilerimize de belgeleri verildi. Okul marşımızın söylenmesinden ardından hak kazanan öğrencilerimizin gurur belgeleri,  okulumuzda bulunan, Eğitim Denetmeni İlker Yapar tarafından verildi.

05.05.2012

OKUMA BAYRAMIMIZ…

 

Program hakkında bilgi veren okul müdürü Hilmi Erdoğdu: ”1. sınıfa başlayan öğrenciler,   anne-babalarının  elini tutarak okula gelirler. Heyecanla sıralara otururlar. Günler haftalar, aylar geçer. Öğretmenlerinin  anlattığı masalları, öyküleri dinlerler. Toplama, çıkarma işlemleri yaparlar, şarkılar, marşlar öğrenirler. Boyalı kalemlerle resimler çizerler.

 

Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, okumayı yazmayı öğrenmenin mutluluğunu “Okuma Bayramı” programında aileleri ile paylaştı. Öğrenciler, Piri Reis Kültür Merkezi’nde hafta sonu, salonu dolduran misafirlere heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşattılar.

 

Elleriyle havaya, tahtaya, deftere yazılar yazarlar. Güler, oynarlar.Aldıkları eğitim ve öğretimle hayata hazırlanırlar.Sıra aldıklarının karşılığını gösterme sırasıdır.O gün, onlar için bayramdır.Bu bayramın adı “Okuma Bayramı” dır.

 

Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nun minik öğrencileri de öğrendiklerini, yetenekleriyle birleştirerek öğretmenlerimiz, Bahar Tiske ve Büşra Uslu eşliğinde  gerçekleştirdikleri “Okuma Bayramı”nda ailelerinin ve okulumuzun gurur kaynağı oldular. Hazırlanan program,şiirler, marşlar, müzikli dans gösterileri, ingilizce şarkılar ve okul marşımızın söylenmesiyle  devam etti.Bütün öğrencilere okuma belgelerinin verilmesiyle sona eren  programda,  görevlerini zevkle yerine getiren öğrenciler büyük alkış topladı. Programda emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve öğrenci velilerimize çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Okuma bayram, yapılan ikramların ardından sona erdi.

 

04.05.2012

 

MİNİKLERİMİZDEN BÜYÜK GÖSTERİ

 

      Anasınıfımız, her yıl düzenlediği yılsonu gösterisine bu yıl da devam etti. Piri Reis Kültür Merkezi’nde yaptığımız programda anasınıfı öğrencilerimiz, iki saat boyunca öğrenci velilerimize ve misafirlere keyifli anlar yaşattılar.

 

Yılsonu gösterisi olarak hazırladığımız bu özel etkinlik için bilgi veren okul müdürümüz, Hilmi Erdoğdu:” Anasınıfı öğretmenlerimiz, Nilay Evcen ve Emine Aktaş’ ın hazırladığı, diğer öğretmen arkadaşlarımızın katkılarıyla, öğrencilerimizin yeteneklerini herkese gösterdiği yılsonu gösterimizde, anasınıfı öğrencilerimiz ile bir kez daha gurur duyduk. Okulumuzda aldıkları eğitimi yetenekleriyle birleştiren öğrencilerimiz şiir, şarkı ve danslarla bizlere tarifsiz duygular yaşattılar. Gerek kostümleriyle, gerekse etkinliklerdeki sunumlarıyla görevlerini fazlasıyla yerine getiren öğrencilerimiz aileleri tarafından dakikalarca alkışlandı. Program sonunda mezuniyet andı ve okul marşımız ile birlikte, mini mezuniyet duygusu yaşayan öğrencilerimiz, artık 1. sınıfa hazır olduklarını gösterdiler.   

Sahip oldukları özgüven ve doğal davranışlarıyla dikkat çeken anasınıfı öğrencilerimiz, gösterdikleri performanslarıyla ailelerinin ve öğretmenlerinin beğenisini kazandı. Gecede emeği geçen bütün personelimize, öğrencilerimizin anne, babalarına ve minik yavrularımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Program, yapılan ikramların ardından sona erdi.

26.04.2012

MONAMİ YİNE UNUTMADI

     17. Geleneksel pastel boya yarışmasını gerçekleştiren MonAmi, öğrencilerimizi ve okulumuzu ödüllendirdi. Bu yılın konusu olan “çevre ve doğa bilinci” temasını resmeden öğrencilerimizden, Ataberk İcat, Hatice Ayçiçek, Nehir Çakılcı, Gülce Keser, İsmail Mert Bulut, Nihal Bilge Şener, Ezgi Ece Ünver, Meral Keleş, Ece Elif Koçak, İnci Kurttaş,  Mert Kaya ve Gizem Gündem jüri özel ödülüne layık görülerek başarı belgelerini sınıf öğretmenlerinden aldılar. MonAmi, yarışmaya katılan yaklaşık 2000 okuldan biri olan okulumuzu da plaket ile ödüllendirdi. Öğrencilerimize ve Görsel Sanatlar öğretmenimize teşekkür ederiz.

25.04.2012

İYİ ANALİZ ETTİK…

Okulumuz 3-A sınıfı, Analiz Yayıncılığın Türkiye genelinde yaptığı deneme sınavına katıldılar. 3.Sınıflarda Türkiye'den 54.880, ilimizden ise 1283 3. sınıf öğrencisi katılmıştır. Öğrencilerimiz Eylül Şimşek ve Nil Eda Ünsal tüm soruları doğru yanıtlayarak İl Birincisi ve Türkiye 1.si olmuşlardır. 3-A sınıfı öğrencilerimizden 18 öğrenci Karaman genelinde ilk 100 öğrenci arasına girmiştir. Türkiye genelinde ise ilk onda 7 öğrenci, ilk yüzde 12 öğrenci ve ilk binde 21 öğrencimiz yer alarak 3-A sınıfımızı zirveye taşımışlardır.

     Ayrıca aynı sınavda 4-A sınıfı öğrencilerimizden aslı Yaren Koçer il 3. sü, Türkiye 7. si; Elif Ceren Koçer ise il 4. sü, Türkiye 17. si olmuşlardır. Öğrencilerimizi, 3-A ve 4-A sınıfı öğretmenlerimizi ve branş öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

23.04.2012

BAYRAMI COŞKUYLA KUTLADIK

 

“Hürriyetin de, Eşitliğin de, Adaletin de dayanak noktası ulusal egemenliktir.”

M. Kemal ATATÜRK

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına armağan edilmiş, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye’nin milli bayramıdır.

     Okulumuzda bu bayramı coşku içinde kutladı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunan kutlamada, şarkılar, anasınıfının gösterileri,  şiirler ve şarkılar söylendi. Öğrenci velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği program sonunda okul marşımızı ilk kez birlikte söylemenin heyecanını da yaşadık. Program sonunda davranış yönetimi gereğince gurur belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimizin belgeleri okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu tarafından verildi. Programda emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

22.04.2012

ÖZEL BABAOĞLU SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

Okulumuz ve Satranç İl Temsilciliği ve tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Turnuvası, 21-22 Nisan 2012 tarihlerinde çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrenci velilerinin de yoğun ilgi gösterdikleri turnuva Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu adına geleneksel olarak 3. sü düzenlenen turnuva Piri Reis Kültür Merkezi’ndeki satranç eğitim merkezinde yapıldı. Turnuvada, 8 yaş altı  kız erkek, 10 yaş altı kız ve erkek       ve 14 yaş altı kız  erkek kategorilerinde yaklaşık 300 öğrenci mücadele etti.

1.’LERE ALTIN VERİLDİ

 Gün boyu çok çekişmeli mücadelelerin yaşandığı turnuva sonunda dereceye giren öğrenciler okulumuz tarafından altınla ödüllendirildi. Hem kızlarda hem de erkeklerde her üç kategorinin 1. lerine altın hediye edildi. Dereceye giren diğer öğrencilere madalyon, çeşitli hediyeler ve katılım belgesi verildi. Okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu:” Spora, sporcuya ve öğrencilerimizin eğitimine, kurum olarak desteğimiz devam etmektedir. Düşünmeye ve zihni geliştirmeye yardımcı olan satranç branşına ilgi gösteren çocuklarımızı desteklemek amacıyla 3. sünü düzenlediğimiz turnuvaya katılan bütün sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim. Ayrıca ilimizde sık sık yarışmalar yaparak satranç sporuna olan ilgiyi her geçen gün artıran satranç il temsilciliğine, karşılaşmaları yöneten hakemlere, satranç öğretmenimize, Bifa A.Ş.’ye, ve katkısı olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

BİFA’DAN HERKESE KİTAP

Turnuvada öğrencilere ve öğrenci velilerine Bifa Bisküvi A.Ş. tarafından meyve suyu, kek ikram edildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm öğrenci ve velilere yine Bifa A.Ş. tarafından kişisel gelişim kitapları armağan edildi.

 

TURNUVADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ;

 

12 Yaş Erkeler

Ataberk Sarıgil 6-A       2.

 

12 Yaş Kızlar

F. İzgi Altay   5-A          1.

E. İrem Külcü 5-A          2.

 

10 Yaş Kızlar

E. Ceren Koçar 4-A        1.

Serra Naz Yıldızbaş 4-A  2.               

Aslı Yaren Koçer   4-A    3.

 

8 Yaş Kızlar

E. Ece Koçak 2-B           2.

E. Ece Ünver 1-B           3.

21.04.2012

TENİSTE DE İL BİRİNCİSİYİZ

 

Okul olarak sporun her branşında destek verdiğimiz öğrencilerimiz, yılsonunun gelmesiyle birlikte madalyalara ve birinciliklere ambargo koymaya devam ediyor. Taekvondo, bisiklet ve basketboldaki Türkiye derecelerimizin ardından, satranç ve son olarak teniste aldığımız il birinciliği Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nun farkını bir kez daha ortaya koydu.

Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan, okullar arası tenis müsabakalarında okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Zafer Arda Bayraktar ve Muhammed Tayyip Tozduman il birincisi olarak okulumuzu Antalya’ da yapılacak gurup müsabakalarında temsil edecekler. Öğrencilerimize, ailelerine, antrenörlerine, beden eğitimi öğretmenlerimize ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.

19.04.2012

DERECELER ÜST ÜSTE GELMEYE BAŞLADI

 

Yoğun geçen bir yılın sona ermesine yaklaşırken, yıl içerisinde yaptığımız çalışmaların karşılığı üst üste alınmaya başladı. Öğrencilerimiz, il çapındaki yarışmalarda yine derece aldılar.

İl Kültür Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği, Turizm konulu şiir yarışmasında 6. Sınıf öğrencilerimizden Bilgenur Arı il 3. sü olmuştur. Yapılan törenle hediyesini alan Bilgenur Arı’yı ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

11.04.2012

ÇATALHÖYÜK ve KONYA ŞEKER FABRİKASINDAYDIK…

 

     Öğrencilerimizi tarihle buluşturmaya devam ediyoruz. Dünyanın ilk şehir yerleşmesi ve Cilalı Taş Devrinin bir kesiti olan Çatalhöyük gezimizi ve Türkiye ve Avrupa’da yaptığı ilklerle sesini duyuran her atığını geri dönüştüren Çumra Şeker Fabrikasına yaptığımız ziyareti keyifle gerçekleştirdik.

     Araştırma gezimiz boyunca bize rehberlik eden, öğrencilerimizin her türlü sorularını sabırla cevaplayan Sayın Üretim Şefine, bize bu fırsatı tanıyan PANKOBİRLİK ve Konya Şeker A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Konuk ‘a ve Okul idaremize teşekkür ederiz.

10.04.2012

EMNİYETTEN OKULUMUZA İKİ ÖDÜL

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yılı dolayısıyla, il emniyet müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği ilköğretim okulları arası şiir yarışmasında okulumuz iki ödül almaya hak kazandı.

7-B sınıfı öğrencilerimizden Meliha Şeyda Çavuşağlu yazdığı şiirle,  il 2.’si olurken, aynı kategoride 7-A sınıfı öğrencilerimizden Elif Ceren Loras’ ın yazdığı şiir il 3.’lüğüne layık görüldü. Onlarca eser arasından yazdıkları şiirle dereceye giren öğrencilerimiz, Polis Evi’nde düzenlenen törenle hediyelerini,  Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa Kemal Çok dinç’ ten aldılar. Öğrencilerimizi ve Türkçe öğretmenimiz Soner Aydoğan’ ı tebrik ederiz.

09.04.2012

İLK GURUR BELGELERİ’ ni ALDILAR.

Şubat ayından itibaren uygulamaya başladığımız, “Davranış Yönetimi” olumlu sonuçlarını kısa sürede göstermeye başladı. İki ay gibi kısa sürede 35 övgü belgesi ile 7 mavi karta ulaşarak GURUR BELGESİ almaya hak kazanan öğrencilerimiz, yapılan törende gurur belgelerini okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu’ dan aldılar. Öğrencilerimizden, Gizem Ak, M. Zahit Çelik, Ezgi Karakuz, M. Cenkay Aydın ve Gizem Ün derslerinde, ödevlerinde, deneme sınavlarında ve davranışlarında göstermiş oldukları gayretten dolayı 7 mavi kartı alıp gurur belgesine ulaştılar.

Davranış Yönetimi sürecimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Bütün öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin ailelerini, bu süreçte okulumuza verdikleri destekten dolayı kutlar, öğrencilerimize başarılar dileriz.

02.04.2012

BANA MASAL ANLATIR MISIN?

 

Okulumuz Anasınıfı, çeşitli etkinliklerle ile öğrencilerini yarınlara hazırlamaya, hem öğretmeye hem de eğitmeye devam ediyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürümüz Hilmi Erdoğdu: “ Eğitim öğretim sistemimizdeki değişik modellerin tartışıldığı bu dönemde, biz eğitimciler için değişmeyen bir nesne çocuklardır. Amaç insanın eğitimi ise onu şekillendirmek, geleceğe hazırlamak ve onun mutlu yaşamasını sağlamak, görevlerimizin başında gelir. Ana sınıfı öğretmenlerimizin, minik öğrencilerimize uyguladığı “Bana Masal Anlatır mısın?” etkinliğini, örnek olması nedeniyle, halkımızla paylaşmayı uygun gördük.  

Anasınıfı öğrencilerimize, anne-baba-çocuk iletişiminin güçlendirilmesi, çocukların kelime dağarcığının artırılması, evde kitaplık oluşturulması ve evdeki sevgi bağının güçlendirilmesi amacıyla, bu etkinlik yapılmıştır. Etkinlik sürecinde, veliler okula davet edildi. Çocuklarına okuyabilecekleri masal kitapları tavsiye edildi. Her gün okunan masallar ve okuma esnasında çekilen fotoğraflar bir tırtılın halkasını oluşturdu. Tamamlanan tırtıllar sergilendi. Süreç sonunda tırtılı tamamlayan öğrencilere, sertifika ve hediyelerini verdik.  

 Yavrularımız, okullarımızda aldığı eğitimle yarınlara mutlu ve kaliteli bireyler olarak hazırlanmaktadır. Projeyi uygulayan anasınıfı öğretmenlerimize, minik öğrencilerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ederim.” dedi.

31.03.2012

BABAOĞLU AYRICALIĞINI YAŞAMAK İÇİN…

 

 Okulumuzda 31 Mart 2012 Cumartesi günü 5. , 6. ve 7. sınıflar için Karaman geneli Ödüllü – Ücretsiz Seviye Tespit Sınavı yapılmıştır. Öğrencilerimizin ve öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği sınavlarımızda, öğrencilerimiz Özel Babaoğlu’nda okuma ayrıcalığını yaşamak ve yaklaşan SBS öncesi kendilerini sınava daha iyi hazırlama fırsatı bulmuşlardır.  Sınavımıza ilgi gösteren, öğrencilerimize, ailelerine, okullarımızın idarecilerine ve öğrencilerimizin öğretmenlerine teşekkür ederiz.

26.03.2012

 

İL BİRİNCİSİYİZ ...
 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası satranç turnuvası 24 - 25 Mart 2012 tarihlerinde Satranç Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

Turnuvada okulumuz, küçükler kategorisinde takım halinde 1. oldu. Takımımızda bulunan öğrencilerimiz, Ataberk Sarıgil, Aslı Yaren Koçer, Elif Ceren Koçer, Oğuzhan Doğan, Emre Kulaksız, M. Tayyip Tozduman!ı, öğrencilerimizin ailelerini ve satranç öğretmenimiz Yusuf Dönmez'i tebrik ederiz.

21.03.2012

ÇANAKKALE, YENİ Türkiye'nin önsözüdür.

Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır Kısa sürede Türk ordusu her yerde büyük başarılar kazandı. Düşman şaşkına döndü, bozguna uğradı. Çanakkale savaşlarında 250 binin üzerinde askerimiz şehit düştü. Düşman kayıpları ise bu rakamın üstündedir. Şehitlerimizi rahmet ve minnettarlıkla anıyoruz.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 97.Yıldönümü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan programda şiirler, oratoryo, türküler ve slayt gösterileri ile deniz zaferimizi kutladık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

15.03.2012

 

BİLİM ve TEKNOLOJİ HAFTASI

 

Okulumuz Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencileri, 8 - 14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle bir sergi düzenlediler. Okulumuz bünyesindeki bu sergi de öğrencilerin çeşitli projelerinin yanı sıra, mikroskopta preparat hazırlama ve inceleme, tansiyon ölçümü, kan grubu tayini gibi çalışmalar da yoğun ilgi gördü. Sergiye emeği geçen bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 

14.03.2012

YUMURTAM ÇATLAMASIN! …

Okulumuz Anasınıfı, sıra dışı bir proje ile öğrencilerini yarınlara hazırlamaya, hem öğretmeye hem de eğitmeye devam ediyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürümüz Hilmi Erdoğdu: “ Eğitim öğretim sistemimizdeki değişik modellerin tartışıldığı bu dönemde, biz eğitimciler için değişmeyen bir nesne çocuklardır. Amaç insanın eğitimi ise onu şekillendirmek, geleceğe hazırlamak ve ona sorumluluk bilinci aşılamak görevlerimizin başında gelir. Ana sınıfı öğretmenlerimizin, minik öğrencilerimize uyguladığı “Yumurtam Kırılmasın” etkinliğini, örnek olması nedeniyle sizlerle paylaşmayı uygun gördük.  

Anasınıfı öğrencilerimizin sorumluluk bilincinin gelişmesini sağlamak amacıyla "YUMURTAM ÇATLAMASIN” etkinliği yapılarak, miniklerimize yumurtaları dağıtıldı. Yumurtaları her gün evlerine götürüp getirdiler. Sahip çıkma ve koruma görevi verildi. Miniklerimizin taşıdığı yumurtaların düzenli olarak takibi yapıldı. Sorumluluk bilincini kavrayan, görevlerini eksiksiz yerine getirip bir hafta sonunda yumurtalarını kırmadan okula getiren öğrencilerimize, sertifikalarını verdik.

 Yavrularımız, okullarımızda aldığı kaliteli eğitimle yarınlara sorumlu bireyler olarak hazırlanmaktadır. Projeyi uygulayan anasınıfı öğretmenlerimize, minik öğrencilerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ederim.” dedi.

09.03.2012

 

SİVİL SAVUNMA TATBİKATI YAPILDI

 

Okulumuzda alarm ikazı ile birlikte başlayan tatbikatta, öğrenciler yaklaşık 1 dakika içerisinde binaları boşaltıp, bahçede belirlenen alana ulaştılar. İtfaiye ekibi ve ambulansın hazır bulunduğu tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı. Temsili olarak çıkarılan yangın söndürülüp, yaralı olarak görevlendirilen öğrenci ambulansa alındı.

 

08.02.2012

DAVRANIŞ YÖNETİMİ

Okulumuz olarak öğrencilerimizin olumlu davranışları ile çevresine örnek bir birey olmasına özen gösteririz. Bunun için özellikle 4.,5.,6.,7. ve 8. sınıfları ve bütün öğrencilerimizi kapsayan Davranış Yönetimi Sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemle birey kendi davranışlarını denetler, iç disiplini kazanır,  karışılacağı durumlarda doğru tepkiyi verir ve böylece toplum içinde örnek bir birey olur.

Bu sistemin ilkelerini okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu öğrencilerimize seminer vererek anlattı. Bu süreçle ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Hilmi Erdoğdu “ Okulumuzun görevi öğrencilerimizi yalnız bilgi ve beceri ile donatmak değil ona toplumun beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda davranış biçimleri kazandırmaktır. Bu bir süreçtir. Okulumuzun bütün öğrencileri sadece okul içerisinde değil, serviste, dışarıda, dershanede kısaca toplum içinde “doğru tepki vermeyi” alışkanlık haline getirmelidir. “ dedi.

07.02.2012

ÖĞRENCİMİZ AYBİKE ÜNLÜ TÜRKİYE 6. SI OLDU

     Alanya’da yapılan K.A.P Sezon Açılış Kupası Bisiklet Yarışları Türkiye Şampiyonası'nda Karaman'ı temsil eden  Yıldız Bayan takımı Türkiye 1.’si oldu.

     Okulumuz 7-B sınıfı öğrencilerinden Aybike Ünlü,  Türkiye 6.’sı olarak büyük bir başarıya imza attı. Okulumuzun ve ilimizin gururu oldu. Aybike, aldığı bu derece ile Bisiklet Federasyonunun 2013’ te Hollanda da yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına hazırlanmak amacıyla, Yıldız Bayan kategorisinde 12 bayan sporcu ile Yıldız Milli Takımı olarak Alanya Alaiye Otelde 15 günlük milli takım kampına katıldı.

Öğrencimizi, öğrenci velimiz, Bisiklet İl Temsilcisi ve Mehmet Akif Ersoy Lisesi Müdürü Barış Ünlü’ yü tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.    

06.02.2012

SATRANÇ TAKIMIMIZ ANTALYA’  DA YARIŞTI

 

Okulumuz öğrencilerinden Oğuzhan Doğan, Ali Erdoğan, Bahar Kalan, Elif Ceren Koçer, Aslı Yaren Koçer ve Ataberk Sarıgil, Karaman’daki turnuvada il derecesi yaparak Antalya’ daki Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

Kemer Limak Limra Otel’de 21-27 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılan Küçükler Türkiye Şampiyonasına öğrencilerimiz, satranç öğretmenimiz ve öğrencilerimizin aileleri katılmışlardır. Türkiye’den 1.103 sporcunun katıldığı yarışmada, öğrencilerimiz bir hafta boyunca hem tatil yaptılar hem de okulumuzu ve ilimizi Türkiye çapında temsil ettiler.

Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ederiz.

18.01.2012

YİNE TÜRKİYE'NİN ZİRVESİNDEYİZ.

Okulumuzun 3-A sınıfı ve 5-A sınıfı  Analiz Yayıncılığın Türkiye genelinde yaptığı deneme sınavına katıldılar. 3.Sınıflarda Türkiye'de 36.250 öğrenci katılmış olup, öğrencimiz Ali Çilek tüm soruları doğru yanıtlayarak İl Birincisi Türkiye 1.si, Verda Tekinbay Türkiye 3.sü, 10 öğrencimiz Türkiye'de ilk 70 öğrenci arasına girmiştir. Puan ortalamasına göre 3-A Sınıfımız ilimizde 28 okul arasından 1., Türkiye^'de 718 okul arasından 34. olarak büyük başarıya imza atmıştır. Ayrıca 45.649 5.Sınıf öğrencisinin katıldığı  sınavda öğrencimiz Begüm Bender Türkiye 65.si olmuştur. İlimizden 33 okulun katıldığı sınavda 5-A sınıfımız İl 2.si, 934 okulun katıldığı Türkiye sıralamasında ise 13. olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

17.01.2012

 

İZGİ ALTAY İL 2. Sİ.

 

     14-15.OCAK.2012 Karaman Bayanlar Satranç İl Birinciliği Müsabakası’nda kendi yaşının üzerindeki yarışmacılara rağmen üstün bir performans göstererek beş oyundan dördünü alarak bayanlar il 2.liği unvanını kazanmıştır. Öğrencimizi ve satranç öğretmenimizi tebrik ederiz.

 

16.01.2012

BASKETBOLDA 2 KUPA DAHA.

    2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları İl Tertip Komitesi tarafından düzenlenen Yıldızlar Basketbol Kız-Erkek İl Birinciliği müsabakaları 09-13 Ocak 2012 tarihlerinde Kazım Karabekir Spor Salonunda yapılan müsabakalarla tamamlandı. Müsabakalar sonunda; Okulumuz Kızlarda il 3.sü ve Erkeklerde İl 2.si olmuştur. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE EMEĞİ GEÇEN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ EDA KELEŞ VE NEJDET ÜNLÜTÜRK’Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

09.01.2012

 

2 MİLLİ SPORCU, 48 BASKETBOLCU, 25 VOLEYBOLCU, 50 SATRANÇÇI, TENİS VE BİSİKLET

 

     İlimizde 12 yıldır eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten ve son üç yıldır Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına giren okulumuz, basketbol, voleybol, taekwondo, satranç, tenis ve bisiklet sporlarına da öğrencilerini yönlendirerek, hem Karaman’a hem de Türk sporuna katkıda bulunuyor.

 

 

2 MİLLİ SPORCU, 48 BASKETBOLCU, 25 VOLEYBOLCU, 50 SATRANÇÇI

 

     Konu ile ilgili açıklama yapan okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu:” Kurulduğumuz yıldan bu yana eğitim öğretim faaliyetlerimizin yanında spor alanında da ülkemize ve gençlerimize hizmet etmekteyiz. Taekwondocu öğrencilerimizden Gizem Ak, şu anda Antalya’da milli takımımızda. Satranç derslerimizi milli antrenör nezaretinde yapmaktayız. 50 öğrencimiz hafta sonu satranç kurslarına katılmaktadır. İlimizde derceye giren satranç takımımızdan yedi öğrencimiz. 21-27  Ocak tarihlerinde Antalya Limak Limra Otel’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında okulumuzu ve ilimizi temsil edecekler. Basketbolda 2 kız ve 2 erkek olmak üzere toplam dört takımımız ve 48 sporcu ile basketbol müsabakalarına renk katarak, ilimizi Türkiye basketbol müsabakalarında her yıl temsil ediyoruz. Karaman’da çok az sayıda takım bulunan voleybol branşında, 25 öğrencimiz her hafta öğretmenlerimizin nezaretinde voleybol kursu alarak yarınlara hazırlanıyor. Ayrıca, ilimizde çok yaygın olmayan, tenis ve bisiklet sporlarında da öğrencilerimiz yarışmakta ve milli sporcu olma yolunda ilerlemektedirler. Kurum olarak, akademik başarılarımızın yanına eklediğimiz bu sporlarda da öğrencilerimiz, ulusal alanda başarılar göstermektedir. Spora, sporcuya, Karaman’a ve Türkiye’ye olan hizmetimiz devam edecektir. Sporcu öğrencilerimize, antrenörlerimize, öğrencilerimizin ailelerine, kapalı salonda çalışma imkanını sporcularımıza sunan okullarımıza ve Genlik Spor İl Müdürlüğümüze katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

06.01.2012

 

BASKETBOLDA 2 KUPA

 

2011-2012 KÜÇÜKLER KIZ VE ERKEK BASKETBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI SONUCUNDA KIZLARDA VE ERKEKLERDE OKULUMUZ İL 2.Sİ OLMUŞLARDIR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE EMEĞİ GEÇEN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ EDA KELEŞ VE NEJDET ÜNLÜTÜRK’Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

 

Yılın Enleri

 

2011 YILININ ENLERİNİ SEÇTİK

 

Okulumuz Yayın İletişim Kulübü ve Basın- Yayın Reklam Ekibi tarafından uygulanan anket sonucu kendi alanlarında yılın enlerini seçtik.Sonuçlar ise şöyle;

 

 

 

26.12.2011

 

MİNİKLER SEVDİKLERİNİ UNUTMADI.

 

  Anasınıfı öğrencilerimiz yeni yılda sevdiklerini unutmadılar. Kendilerinin hazırladığı yılbaşı kartlarını PTT'ye giderek ailelerine gönderdiler. Pullarını yapıştırıp ücretlerini kendileri ödediler. Böylece nasıl kart gönderildiğini öğrendiler.

 

15.12.2011

 

DOĞA DOSTU ÇEVRE

KULÜBÜMÜZ İŞ BAŞINDA…

 

Doğal çevrenin kirlenmesi bütün ülkelerin ortak sorunudur. Çevre kirlenmesi hepimizin günlük yaşayışını etkileyen bir olaydır. Uygarlığın gelişmesi, endüstrileşme sonucu fabrikalarda insan gücüne gereksinme arttı. Kırlarda, köylerde, doğal çevrede yaşayan insanlar kentlere göçtü.

 

 Kent nüfusu önemli ölçüde çoğaldı. Kentlerde nüfusun artışı ve endüstrileşme ile birlikte çevre sorunları ortaya çıktı. Bu sorunun en önemlisi çevre kirlenmesidir. Başlıca çevre sorunları su, hava ve toprak kirlenmesidir. Okulumuzda bu bilinçle çalışan “ Çevre Kulübü”nün amacı; Çeşitli etkinlikler düzenleyerek örgencilerde çevre bilinci oluşturmak, onlarla çevre kirliliğini engellemek için küçük çaplı çalışmalar yapmak, çevre sorunlarına çözümler bulmak ve insanların çevre konusunda aktivizmini sağlamaktır. Bunun için de öğrencilere basta çevre sevgisini aşılama faaliyeti sürdürmektedir. Öğrencilerle yerel ve ulusal çevre çalışmalarına gönüllü katılmayı da hedefleyen bir kulüptür.

Okulumuzda bunun ilk adımı olarak, gönüllü çevreyi temizleyen çevre kulübü öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

14.12.2011

 

BİLGİ YARIŞMASI

 

     Okulumuzun II.Kademe öğrencilerinin hem eğlenmesi hem de bilgilerini göstermeleri amacıyla okulumuzda bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya sınıflarını temsilen üçer kişi katıldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada 6-B, 7-A ve 8-B sınıfları yarışmayı kazandılar. Yarışmaya katılan ve sınıflarını centilmen bir şekilde destekleyen öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

13.12.2011

 

OKULUMUZDAN CERİT ve PİRİ REİS’E DESTEK

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selmani Karaçam, okulumuz 5. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve okul-aile birliği üyeleri, Cerit İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

 

Okulumuz öğrencileri, kardeş okuldaki öğrencilere giyecek, kitap ve gıda yardımında bulundular. Cerit Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmeni ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu: ” Öğrencilerimiz, zor şartlar altında öğrenim gören kardeşlerini ziyaret ettiler. İmkânları kısıtlı olan arkadaşlarına, maddi manevi destek oldular. Yardımlaşma ve paylaşma, okullarda küçük yaşlarda verilmesi gereken değerlerdir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, bize ve öğrencilerimize bu değerleri tekrar hatırlatmış oldu. Projede emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selmani Karaçam, “Kardeş Okul “projesi kapsamında okullarımızın birbirlerini ziyaretinden oldukça memnun kaldıklarını belirtti. Karaçam; “Bu kardeşlik çalışmalarının ilimizde öğrenciler arasında dostluk ve kardeşliğe vesile olduğunu inanıyorum. Bu dostluğu sadece eğitim alanında değil daha da genişleterek başka alanlarda da devam etmesini, kardeşliğimizin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Ayrıca, okulumuz öğrencileri, topladıkları yaklaşık 50 kg. mavi kapağı da Piri Reis İlköğretim Okulu’na teslim ederek, engelli kardeşlerine tekerlekli sandalye alımına destek verdiler.

09.12.2011

KAPAKLARI TOPLADIK, ENGELLERİ KALDIRDIK

 

Okulumuz ve Uğur Dershanesi öncülüğünde iki yıl önce başlatılan kapak toplama kampanyası, ilimiz ilköğretim okullarını da harekete geçirdi. Son olarak Piri Reis İlköğretim Okulu da, başlattığı kampanya ile engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye almak amacıyla kapak toplama kampanyasında okullarımızdan destek istedi. Okulumuz öğrencileri topladıkları kapaklarla Piri Reis İ.O.’nun duyarlılığına destek oldu.

 

06.12.2011

“OKUMAK, OKUMAK, OKUMAK”

 

Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, "Okumak, Okumak, Okumak" adlı müzikal tiyatro oyununa okulumuz 4. ve 5. sınıfları gitti. Oyunda öğretmenlerinin “büyüyünce ne olacaksınız?” sorusuna cevap arayan öğrencilerin hikâyesi  anlatılıyor. Oyun, 10 yıl sonra buluşan çocukluk arkadaşlarının hayallerinin ne yönde geliştiğini anlatarak, eğitimin önemine dair önemli mesajlar veriyor. Danslar, efektler ve ışık oyunlarıyla renklendirilmiş oyun, çocuklarımızın büyük ilgisini çekti.

 

01.12.2011

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ BU YIL DA YALNIZ BIRAKMADIK

 

Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri engelli kardeşlerini bu yıl da yalnız bırakmadı…

 

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi BESYO öğrencileri tarafından hazırlanan Engelliler Olimpiyatları’nda engelli öğrenciler çeşitli gösterilerle sporda engel tanımadıklarını bir kez daha kanıtladılar. İmkan sunulduğunda engelli bireylerin neler yapabildiğini gören öğrencilerimiz ve tüm davetliler duygusal anlar yaşadı . Gösteriler sonunda herkesin aklında aynı soru vardı:’onlar mı engelli yoksa bizler mi engelliyoruz?’

27.11.2011

OKUL AİLE BİRLİĞİ 12. GENEL KURULU YAPILDI.

 

      Okulumuzun 2011-2012 yılı “Okul-Aile Birliği Genel Kurulu”, 27.11.2011 Pazar günü okulumuz salonunda gerçekleştirildi.

      Divan başkanlığını Ahmet Karakuz’ un  yaptığı kurulda,

      Yönetim Kuruluna: Ayşe Eroğlu, Zeynep Ünver,  Hülya Bayraktar, Başak Ay, Mümin Ak, Lütfi Gündem, İrfan Çam, Ö.Faruk Kamer;

      Denetleme Kuruluna: Erdal Sarıgil, Tamer Ak, Ümmiye Güler, A. Zafer Ünlü oy birliği ile seçilmişlerdir.

      2010-2011 Eğitim öğretim yılında başarılı bir şekilde görev yapan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, göreve gelen yeni yönetim ve denetim  kurulu üyelerine  çalışmalarında başarılar dileriz.

26.11.2011

 

ŞAH, MAT !

 

26.11. 2011 Tarihinde gerçekleştirilen 2011–2012 KARAMAN KÜÇÜKLER – YILDIZLAR SATRANÇ İL YARIŞMASI’ nda öğrencilerimiz, kalitesini ve deneyimini gösterdi.

İşte yarışma sonuçlarında ÖZEL BABAOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU farkı:

2005 Doğumlu Kızlar;
1. Alanur Dinç  

2. Ezgi Ece Ünver
           2004 Doğumlu Kızlar;
2. Ece Elif Koçak
           2002 Doğumlu Erkekler;
2. Oğuzhan Doğan  

3. Ali Erdoğan  
          2002 Doğumlu Kızlar;
1. Elif Ceren Koçer  
2. Aslı Yaren Koçer  

4. Bahar Kalan  
         2000 Doğumlu Erkekler;
1. Ataberk Sarıgil
Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu olarak ,

Öğrencilerimizi,

                                   Velilerimizi,

 Emeği Geçen  Öğretmenlerimizi Tebrik Ederiz…

24.11.2011

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ

 

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, Öğretmenler günü olarak kabul edilmiştir. Bu anlamlı günü okulumuzda törenle kutladık. Başöğretmen Atatürk ve Van`da hayatını kaybeden öğretmenlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, özlü sözlerin okunması, öğretmenler oratoryosu, dans gösterisi, koronun şarkılar söylemesi ve  Okul Müdürümüz Hilmi Erdoğdu`nun bütün öğretmenlere menekşe vermesiyle törenimiz son buldu. Bütün Öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

23.11.2011

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN OKULUMUZA ZİYARET

 

Karaman Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY, Milli Eğitim Müdür yardımcılarından Selmani KARAÇAM ve Hasan ERKAN okulumuzu ziyaret etti. Karaman'da eğitim adına yapılacak olan projelerden bahseden Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerle sohbet etti. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

11.11.2011

 

11.11.11 NASIL GEÇTİ?

 

Sayısal olarak yüz yılda bir yaşanan 11.11.11 tarihi nedeniyle, okulumuzda da   sıra dışı uygulamalar gerçekleştirildi. 

 

Okulumuzun kuruluşunun 11. yılı olması ve aynı zamanda 10 Kasım Atatürk Haftası olması, etkinliğimizi anlamlı hale getirdi.

 

11.11.2011 tarihinde, 11. yılda,  okul kapısından giriş yapan 11. öğrencimize, okul numarasının son iki rakamı  11 olan öğrencilerimize ve saatler 11.11 i gösterirken o an okulda bulunan öğrenci velimize, hediyeler vererek günün anlamıyla bütünleşen  bir etkinlik yaptık. Etkinlikten haberi olmayan şanslı olan öğrencilerimiz, Gülce Keser, Emre Kulaksız, Kerem Çokdinç, Mertcem Özırmak, Ayşegül Özmen ve Mert Aldanmaz, karşılaştıkları sürprizden  dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler. Şanslı öğrenci velimiz Nurcan Özçelik ise; başarılarıyla Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer alan Babaoğlu Koleji’ nin, farklılığını bir kez daha gösterdiğini, yapılan çeşitli faaliyetlerden dolayı memnuniyetlerini  dile getirdi.

10.11.2011

 

10 KASIM  9`U 5 GEÇE

 

Hayatı boyunca, kendisini, varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan Mustafa Kemal Atatürk`ü 73. yıldönümünde rahmet ve minnetle okulumuzda andık. Saat 9:05 geçe İstiklal Marşı ile başlayan anma törenimiz, şiirler, günün anlam ve önemini anlatan yazının okunması ile devam etti.

 

03.11.2011

TEBRİK

 

Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği şiir yarışmasında Öğrencimiz İnci Kurttaş birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, hayat boyu başarılar dileriz.

 

02.11.2011

OKULUMUZDA BAYRAMLAŞMA

 

Bifa A.Ş.’nin geleneksel bayramlaşma töreni, okulumuzda yapıldı. Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle yapılan bayramlaşma töreni, geleneklerimizi ve kültürümüzü sürdürecek olan öğrencilere örnek olarak okulumuzda yapıldı.

Bayramlaşmaya Bifa A.Ş. Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu katıldı. Babaoğlu, tüm okul personeli ile bayramlaşarak, geleneklere bağlılığı ve insana değer vermeyi bir kez daha göstermiş oldu.

Okulumuzun bütün  personeli ve okuldaki bazı öğrencilerle bayramlaşan  Yılmaz Babaoğlu: “Bifa ailesinde bayramlaşmanın geleneksel olarak 30 yıldır yapıldığını belirtti ve tüm öğretmenlerin, çalışanların kurban bayramını  kutladı. Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu’nu ülke çapında çok iyi yerlere getiren ve verdikleri kaliteli eğitimle, nitelikli gençler yetiştiren okul personeline teşekkür ederek, bu geleneğin, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklara model olmasını diledi.

Okul müdürümüz Hilmi Erdoğdu:”Babaoğlu Ailesi, her bayramda olduğu gibi kurban bayramı öncesinde de bizleri sevindirdi, değer verdi, yanımızda oldu. Öğretmenlerimizle ve bütün personelimizle tek tek bayramlaşan, Yılmaz Babaoğlu ve Necati Babaoğlu’na teşekkür ederim. Bayramın birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olan ülkemize, ilimize, bizden desteklerini esirgemeyen öğrenci velilerimize ve   bütün öğrencilerimize, sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederim.” dedi.

29.10.2011

 

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda törenle kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağlayan, başta Ulu Önder Atatürk ve onun silah arkadaşlarını minnet ve şükranla andıktan sonra, şiirler, slayt gösterileri ve anasınıflarımızın dans gösterisiyle törenimiz sona erdi.

 

26.10.2011

OKUL TEMSİLCİMİZ BELLİ OLDU

 

Her sene yapılan Okul Temsilcisi seçme süreci, yapılan şeçimle son buldu. Okul temsilcisi olmak için aday olan 4-A sınıfı öğrencilerimizden Serranaz Yıldızbaş ve 8-A sınıfı öğerencilerimizden Can Orduoğluydu. İki aday arasında seçim yapan öğrencilerimiz Can ORDUOĞLU yu  oy çoğunluyla seçti. Okul temsilcimizi kutlar ve görevinde başarılar dileriz.

 

20.10.2011

 

TRAFİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ

 

4. ve 5. Sınıflarımız bugün Trafik Eğitim parkına gittiler. Kurallara uymanın önemini küçük yaşlardan öğrenmemiz gerekiyor. Bu sebeple öğrencilerimiz trafik eğitim parkında vakit geçirerek, trafik kurallarını pratik yaparak öğrendiler. Bize yardımcı olan polis memurlarına teşekkür ederiz.

 

11.10.2011

ROMANYALI EĞİTİM HEYETİ OKULUMUZDA

 

     Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında hazırladığı Comenius Regio Projesi kapsamında, Romanya’nın Botoşani eyaletinden gelen eğitim heyeti okulumuzu ziyaret etti. Eğitim heyeti okulumuzdaki İngilizce eğitimi ile ilgili incelemelerde bulundu. Çeşitli sınıflarda İngilizce dersine giren heyet okulumuzdaki İngilizce Öğretim Yöntemlerini çok beğendi. Ziyaretlerinden dolayı eğitim heyetine teşekkür ederiz.

05.10.2011

YABANCI MİSAFİRLERİMİZ

 

     Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulunun COMENİUS proje ortakları okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzu gezip, yemek yiyen misafirlerimiz okulumuzu çok beğendi.

 

21.09.2011

 

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Bir hafta boyunca devam edecek olan etkinliklerimiz, öğrencilerimizin katıldığı yarışmalarla devam etti. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katıldığı halat çekme yarışmasında, izleyenler ve yarışmaya katılanlar çok eğlendi.

 

18.08.2011

DERS ZİLİMİZ YENİ BAŞARILAR İÇİN ÇALDI

 

2011-2012 Eğitim-Öğretim dönemi okulumuzda başladı. İlköğretim haftası etkinlikleri ile açılan okulumuz, okul müdürü Hilmi Erdoğdu`nun konuşması, 2011 mezunlarımızın başarılarının duyurulması, 2011 7. Sınıf öğrencilerimizin puanlarının duyurulması, yeni öğretmenlerimizden Betül Karagöl`ün günün anlamı ile ilgi konuşması ve öğrencilerimizden Nehir Çakılcı`nın İlköğretim Haftası ile ilgili şiir okuması ile başladı.

 

Bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle İlköğretim Haftası kutlamamız sürecektir. Yeni Eğitim-Öğretim döneminin vatana, millete hayırlı olmasını diliyoruz ve okulumuz için yeni başarılara imza atmasını temenni ediyoruz.

Ana Sayfa